O cédrovom oleji

Už od nepamäti bol cédrový olej získavaný z orieškov cédru na Urale a Sibíri. Dávni predkovia si boli vedomí jeho unikátnych vlastností a používali cédrový olej hojne už v tej dobe v kuchyni aj na liečenie.Cédrový olej je svojou orieškovou príchuťou vynikajúci, krásne vonia a farbu má svetlo žltú až zlatú alebo tiež jantárovú.

Olej cédrových semien alebo “orieškov” je unikátny výživný prírodný produkt so širokospektrálnym pôsobením na celkové posilnenie organizmu, ku ktorému v prírode neexistuje analogon a ktorého syntéza nie je možná.

Cédrový olej bol na Východe vždy považovaný za pochutinu aj dnes si zachováva určitý predstih pred najlepšími druhmi provensálskeho oleja, získavaného z olív. Je ľahko stráviteľný, má vynikajúce liečivé a výživné(nutrične) vlastnosti a je veľmi bohatý na vitamíny a minerály. Cédrovým olejom je možné nahradiť akýkoľvek rastlinný olej (rakytníkový, repkový, kokosový, provensálsky, mandľový atď) vo všetkých prípadoch terapeutického použitia, samotný cédrový olej sa však ničím iným plnenahradiť nedá. “Olej z cédra svrab z tela vyženie, rôzne vredy zahoja aj vši odstráni”, píše vo svojom súpise ruských bylinkárov VM Florinský.

Kalorickou hodnotou cédrový olej predčí živočíšne tuky a svojou stráviteľnosťou aj slepačie vajcia. Obsah vitamínu E je v cédrovom oleji päťkrát vyššia ako v olivovom oleji a trikrát vyšší ako v oleji kokosovom. Ako antioxidant vitamín E dodáva oleji antioxidačné vlastnosti, čo vedie k zníženiu možnosti vzniku vysokej hladiny cholesterolu v krvi a aterosklerotických plakov v cievach. Okrem iného, čím vyšší je obsah tohto vitamínu, tým odolnejší je olej proti zhorknutie. Cédrový olej je vo svojej podstate koncentrátom vitamínu F, ktorého sa v oleji nachádza trikrát viac než u lekárenských preparátov vyrobených na báze rybieho tuku. Vitamín F predstavujú pre organizmus nevyhnutné mastné kyseliny, v tomto prípade nasýtené mastné kyseliny (kyselina palmitinová, s obsahom 4,1% zcelkového množstva mastných kyselín; kyselina stearínová, do 3,2%) a nenasýtené mastné kyseliny (oleinová, do 35, 8%; hadoleinová, do 1,04%; linolová, linolénová).

Použitie cédrového oleja je prospešné u chorých s kožnými problémami, u ľudí so zvýšenou krehkosťou vlasov a nechtov aj u osôb trpiacich alopéciou (plešatosť), rovnako ako u osôb zamestnaných a žijúcich v zlých klimatických a ekologických podmienkach, respektíve u osôb s nadlimitné psychoemocionálnou záťažou. Pre optimálny vývoj rastúceho organizmu sa odporúča používať cédrový olej pri výžive detí. Odborníci považujú za dôležitú vlastnosť cédrového oleja to,že je schopný ovplyvniť odbúravanie solí ťažkých kovov a ich vylučovanie z organizmu.

Ako prirodzený produkt nemá cédrový olej žiadne nežiaduce účinky v potravinárskom, aj farmaceutickom využitií, a je využiteľný vo všetkých základných výrobkoch parfumokozmetického priemyslu (parfémy, voňavky, kolínske vody, krémy, šampóny, pleťové masky a i.). V praxi sa využívajú rôzne výťažky a koncentráty z cédrového oleja pre potreby farmaceutického priemyslu. Na tieto účely sa javia regióny Sibíru ako jediné na svete, ktorých cédrové porasty majú vysokú kvalitu zloženia i kvalitu produkcie v porovnaní s cédrami rastúcimi v iných lokalitách.


Cédrový Olej 100ml

Už od nepamäti bol cédrový olej získavaný z orieškov cédru na Urale a Sibíri. Dávni predkovia si boli vedomí jeho unikátnych vlastností a používali cédrový olej hojne už v tej dobe v kuchyni aj na liečenie.Cédrový olej je svojou orieškovou príchuťou vynikajúci, krásne vonia a farbu má svetlo žltú až zlatú alebo tiež jantárovú.

 

 

 

Olej zo Šišky Cédra Sibírskeho 30 ml

Starostlivo upravené zloženie,  olej obsahuje prirodzene vyvážené množstvo železa, medi a ďalších stopových prvkov,vitamíny A a E, a polynenasýtené mastné kyseliny. Šiškový olej je pozoruhodný pre jeho biologickú dostupnosť, čo znamená, že všetky užitočné prvky v ňom obsiahnuté sú plne použité v tele. Neexistujú žiadne toxické alebo iné nepriaznivé účinky na užívateľov tohto oleja! Vaše zdravie je zaistené!

 

 

Cédrový olej sibírsky 250 ml

Olej z orieškov sibírskeho cédru (pinus sibirica) – nerafinovaný, bez chémie a konzervantov, plne stráviteľný.  Olej vykazuje hepatoprotektívne, protivredové, antiseptické a antisklerotické účinky (gastritídy, erozívne zjazvujúce postihnutia žalúdka a dvanástorníka, cholecistitída, chronický zápal slinivky brušnej, bulbitída). Celkovo posilňuje organizmus, spolupôsobí pri odstraňovaní syndrómu chronickej únavy, zvyšuje duševnú a telesnú výkonnosť.

 

 

Cédrový olej Altajský extra 250 ml

100% olej z cédrových orieškov. 100% prírodný olej lisovaný za studena, nerafinovaný bez konzervačných látok, farbív, stabilizátorov a chuťových zosilňovačov. Suroviny pochádzajú z ekologicky čistých regiónov Altaja v Rusku. Jeho liečebnú silu uznáva nielen ľudová , ale tiež oficiálna medicína . Cédrový olej harmonizuje , lieči a vyživuje . Má schopnosť zbavovať organizmus nečistôt , rozpúšťa a odvádza z tela usadené ťažké kovy a soli . Jeho vlastnosťou je , že zvyšuje fyzickú i duševnú kondíciu.

 

 

 

Cédrový olej 200 ml

Cédrový olej 200ml
100% prírodný olej lisovaný za studena, nerafinovaný bez konzervačných látok, farbív, stabilizátorov a chuťových zosilňovačov. Suroviny pochádzajú z ekologicky čistých regiónov Altaja v Rusku. Naše výrobky sú certifikované v súlade s požiadavkami (ISO 901-201) a Euro-registra (ISO1401), registrované v systéme certifikátov Eko-certifcation.

Zloženie:100% olej z cédrových orieškov.100g oleja obsahuje: Tuky 99.8g, Energetická hodnota 898 kcal / 3759,8 kJ .

 

 

Olej z cédrových orieškov Altajský (Borovica sibírska) 250 ml TML

Kedr – Céder je ľudový názov oleja z orieškov borovice sibírskej (Pinus Sibirica). Cédrové oriešky pre tento olej sa zbierajú v ekologicky najčistejších oblastiach sibírskej tajgy Altaja. Zloženie: 100% za studena lisovaný olej z orieškov Borovice Sibírskej (Pinus Sibirica, tzv. Kedr). Je vhodný pre ľudí všetkých vekových kategórií, ako pre deti, tak aj pre dospelých. Je vhodný aj na masáže, omladzuje pokožku, zlepšuje jej elasticitu a vhodný i na kožné problémy. Objem: 250 ml

 

Olej z cédrových orieškov Altajský (Borovica sibírska) 100 ml TML

Cédrové oriešky pre tento olej sa zbierajú v ekologicky najčistejších oblastiach sibírskej tajgy Altaja. Zloženie: 100% za studena lisovaný olej z orieškov Borovice Sibírskej (Pinus Sibirica, tzv. Kedr). Je vhodný pre ľudí všetkých vekových kategórií, ako pre deti, tak aj pre dospelých. Je vhodný aj na masáže, omladzuje pokožku, zlepšuje jej elasticitu a vhodný i na kožné problémy. Objem: 100 ml

 

 

Olej z cédrových orieškov Altajský (Borovica sibírska) 500 ml

Cedrový olej je ozajstným pokladom v ríši rastlinných olejov svojím výnimočným zložením. Cedrový olej obsahuje mikroelementy a vitamíny najmä skupiny B, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému, Vitamín A, vitamín D napomáha zdravému vývinu kostí a zubov. Vitamín E je v cedrovom oleji v 3-násobnom množstve oproti kokosovému a 5-násobne oproti olivovému oleju. Cédrový olej má častokrát vyšší obsah vitamínu F než rybí tuk.

Objem: 500 ml
Krajina pôvodu: RU

 

100% Cedrový olej z altajských orieškov 200ml – ElitPhito

Cedrový olej je ozajstným pokladom v ríši rastlinných olejov či už svojimi účinkami alebo zložením. Cédrové oriešky pre tento olej sa zbierajú v ekologicky najčistejších oblastiach sibírskej tajgy Altaja. Podľa prastarých legiend, “Sibírsky Ceder bol stvorený ako zásobáreň kozmickej energie”. Takéto vnímanie je logické vzhľadom na výnimočné zloženie oleja, ktoré harmonicky a komplexne pôsobí na ľudský organizmus, na zdravie fyzické i duševné. Prirodzene obsahuje serotonín-hormón šťastia, ktorý pohladí našu dušu a dodá silu.  Obsah: 200 ml

 

 

 

100% Cedrový olej z altajských orieškov 100ml – ElitPhito

100% za studena lisovaný olej z orieškov Borovice Sibírskej (Pinus Sibirica, tzv. Kedr).

Použitie: na priamu konzumáciu (po lyžičkách) alebo do tepelne neupravených pokrmov (šalát a pod.).
Vonkajšie použitie: masáže, pri kožných ochoreniach aplikujte priamo na pokožku.

Obsah: 50ml

100% Cedrový olej z altajských orieškov 50ml – ElitPhito

100% za studena lisovaný olej z orieškov Borovice Sibírskej (Pinus Sibirica, tzv. Kedr).

Užívanie: Prevencia: 1-2 krát denne čajovú lyžičku pol hodinu pred jedlom. Pri aktívnej liečbe 3x denne čajová lyžička.
Vonkajšie použitie: masáže, pri liečbe kožných ochorení aplikujte priamo na pokožku.

Obsah: 50ml